Search here...
TOP
Kraje Podróżniczy poradnik Tanzania

Tanzania – 4 rzeczy do zrobienia na wakacjach

Wakacje w Tanzanii

Czy wiesz, że w Tanzanii żyje największy krab kokosowy na świecie ? Pewnie nie, ale szczerze kogo to interesuje ? 🙂 Interesujące jest natomiast to, że Tanzania to raj dla podróżników. Państwo, które może pochwalić się nie tylko krabem kokosowym, ale dziką, nieodkrytą naturą, szczytem liczącym sobie prawie 6 tys. m.n.p.m., rajskimi plażami czy narodzinami legendy muzyki rockowej Freddiego Mercury. Co więc zrobić na wakacjach w Tanzanii ?

Moshi

Moshi tu zacznij wakacje w Tanzanii

Miejsce spotkań ludzi z całego świata, chcących spełniać swoje marzenia. Samo w sobie nie jest nazbyt atrakcyjne, ma jednak jeden niepodważalny atut. Jest bazą wypadową do największych atrakcji w Tanzanii. Rozwinięte turystycznie, ze spora bazą noclegową, restauracjami serwującymi cappuccino czy inne mało afrykańskie specjały. Będąc w mieście polecamy zatrzymać się w pensjonacie More than a droop. Hotel prowadzony jest przez Europejkę, która zatrudnia tylko lokalne kobiety dając im szanse na lepsze życie. Na terenie obiektu jest szkoła, gdzie dziewczyny uczą się jak prowadzić gospodarstwo domowe, ogródek, uczą się języka angielskiego. Większość z nich nawet tam mieszka. Urocze miejsce, wspierające lokalną społeczność.

W kierunku spełniania wakacyjnych marzeń w Tanzanii:

Będąc w Moshi mamy tą świadomość, że najprawdopodobniej rozpoczyna się największą przygoda naszego życia, zaczynają spełniać się marzenia o wielkich podróżach ! Na co więc postawić ? Wybór jest ciężki.

Numer 1 – trekking na Kilimandżaro

Wdrapać się na najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro. Góra licząca sobie 5895 m.n.p.m. wyrastająca jakby znikąd pośrodku sawanny. Obiekt zainteresowań wielu śmiałków, chcących zmierzyć się ze swoimi możliwościami i słabościami. Rocznie przyciąga masę ludzi, ale tylko około 25 % udaje się zdobyć jej wierzchołek. Dlaczego ? O tym i innych aspektach związanych ze zdobyciem Kilimandżaro przeczytasz tu

Kilimandżaro

Numer 2 – Safari na Serengeti

W tym temacie jestem na etapie czytania książek jak np. Zapiski z Afryki i podróżowaniu palcem po mapie. Kto jednak nie chciałby się znaleźć w jednym z największych i najbardziej chronionym rezerwacie na świecie ? Równiny po horyzont, palące afrykańskie słońce, dzikie zwierzęta w naturalnym środowisku i my pośrodku afrykańskiego buszu. Safari to jedno z marzeń do spełnienia na naszej podróżniczej liście.

Numer 3 – rajskie plaże Zanzibaru

To naprawdę są rajskie plaże, jedne z najpiękniejszych na świecie. Zwłaszcza na wschodzie wyspy w okolicach Paje. Ta niewielka wyspa na Oceanie Indyjskim, stanowiąca autonomiczną część Tanzanii, ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko rajskie plaże, nudzić się tam nie będzie nikt (więcej o Zanzibarze przeczytacie tu). Zdecydowanie sprawdzi się też pomysł połączenia przeżyć na lądzie z odpoczynkiem na Zanzibarze. Loty są tanie i częste. My korzystaliśmy z oferty linii Flightlink.

Zanzibar

Numer 4 – Materuni Waterfalls i najlepsza kawa na świecie

 

Materuni waterfalls

Oddalony zaledwie kilka kilometrów za miastem Moshi wodospad Materuni Waterfalls jest świetną okazją do spędzenia dnia w pięknych okolicznościach przyrody. Poza możliwością popływania w przepięknej scenerii należy odwiedzić lokalną wioskę i zapoznać się z tradycyjnymi metodami wypalania kawy. Ziarna pochodzą z własnych plantacji, a cała procedurę parzenia kawy zrobicie sami. Będzie to najprawdopodobniej najlepsza kawa jaką piliście w życiu ! Na wycieczkę można wybrać się samemu lub tak jak my dogadaliśmy się z przewodnikiem z Kilimandżaro. Nie jesteśmy fanami zorganizowanych wycieczek, ale takie rozwiązanie w tym wypadku jest lepsze. Dlaczego ? A no dlatego, że jak to mówią ” This is Africa” Na każdym kroku będę próbowali cię naciągnąć, oszukać i zedrzeć z ciebie pieniądze, a i z bezpieczeństwem na tym kontynencie bywa różnie…

Kawa Tanzania

Moshi

Wakacje w Tanzanii na szóstkę !

Tanzania będzie nam się kojarzyć z czerwoną ziemią i palącym afrykańskim słońcem. Z sawanną po horyzont i dziką przyrodą, ale przede wszystkim z ośnieżonym szczytem Kilimandżaro i aromatem najlepszej kawy jaką piliśmy w życiu.

0 Udostępnień

«

»

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.